ŞEYH YUSUF EBU SİNİNE'DEN MESCİD-İ AKSA'DA RİBAT ÇAĞRISI

İsrail işgal güçlerinin tüm engellemelerine rağmen bugün on binlerce kişi Cuma namazını Kudüs'ün kalbi durumundaki Mescidi Aksa'da eda etti. Bugün sabah namazında da Mescidi Aksa'da büyük bir kalabalığın toplandığı bilgisi verildi.  

Görüntülenme: 459 Tarih: 15 Eylul 2023 04:26
ŞEYH YUSUF EBU SİNİNE'DEN MESCİD-İ AKSA'DA RİBAT ÇAĞRISI

Kudüs İslami Vakıflar Dairesi'nin tespitlerine göre bugün Cuma namazında Mescidi Aksa'da toplananların sayısı 40 bine ulaştı. 

Namaz öncesinde işgal güçleri Kudüs'te, Mescidi Aksa'ya doğru uzanan caddelerin ve yolların tamamını kontrol altına alarak geçenleri ararken bir yandan da trafiğin aksamasına neden oldular. 

Mescidi Aksa'da Cuma namazı için toplanan cemaat Cuma namazı sonrasında aynı zamanda Fas'taki deprem ve Libya'daki sel felaketlerinde hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. 

Mescidi Aksa'da Cuma hutbesini okuyan Şeyh Yusuf Ebu Sinine, Mescidi Aksa'da sebat ve ribatın önemi üzerinde dururken buranın asıl sahiplerine döneceğini dile getirdi. Ebu Sinine işgalcilerin Mescidi Aksa'ya yönelik baskınlarının ve buradaki tutuklamalarının artmasının, buraya sahip çıkanların sebatlarını ve kararlılıklarını kıramayacağını ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar