HİZBULLAH VE DİRENİŞ EKSENİ

        Bismihi Teâlâ                              Ahmed MUHTÂR
        Allah, iman edenlerin velisidir. Onları zulmetten/ karanlıklardan nura/aydınlığa çıkarır; inkâr edenlerin velileri ise tağut’tur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar, ateşin ashabı/halkıdırlar, onlar orada ebedi kalacak olanlardır. (Bakara 2: 257) 
        “Ben Müslümanım, HİZBULLAHİM” diyenler çok. Fakat imtihan anında acaba kaç kişi HİZBULLAH olarak kalır?
        Adem (a.s.) HİZBULLAH safındaydı. Fakat eşi, hayır,
        Habil HİZBULLAH taraftarıydı; Kabil değil,
        Nuh (a.s.) ve Lût (a.s.) HİZBULLAHLARDI, ancak Nuh’un karısı ve oğlu değil; Lût’un eşi de işbirlikçiydi,
        İbrahim (a.s.), oğlu İsmail ve annesi Hacer, HİZBULLAHIN bayrağını taşıyanlardı; ama Sare değil,
        Musa (a.s.), kardeşi Harun (a.s.), anneleri, kız kardeşi, Fıravun’un eşi, Firavun’un hanedanından imanını gizleyen genç ve “Musa’nın-Harun’un İlâhına iman eden sihirbazlar HİZBULLAHLARDI. Ama Musa’yi imdadına çağıran değil,
        Meryem ve oğlu İsa (a.s.), Zekeriya (a.s.) ve oğlu Yahya (a.s.) aynı çizginin kurbanlarıydı.
       Nebi Ahmed (s.a.a.), Hadice-i Kübra, Kevser Fatıma (s.a.), Ali (a.s.), oğlu Hasan (a.s.), Hüseyin (a.s.) ve Zeyneb-i Kübra, her asrın HİZBULLAHLARIYDILAR. 
        İran İslâm İnkılabının rehberi Humeyni (r.a.), Ali Hamaneyn, Nasrallah, Abdulmelik el-Husi, Serdar Hacı Süleymani, Muhendisi, İmad Muğni, İsmail Hani, Ziyad Nehale ve diğerleri elbette HİZBULLAHİLERDİR. Çünkü  dünyayı üç talak ile boşayanlar bunlardır. Kefenlerini giyinmişler ve zalim istikbara karşı sahadalar. Sahaya/cepheye inmeyenler, asla HİZBULLAHÎ olamazlar. HİZBULLAHIN sözünü edenler çoktur; çünkü ondan nemalanırlar. Onlardır, şah şöhret peşinde koşanlar. Kibirlerinden dolayı yanlarına bile yaklaşılmaz. Adı âlim, araştırmacı, aydın, yazar ya! Dinin sloganlarını ve HİZBULLAHÎLERİN sözlerini gündemlerinde düşürmezler. Kirli amelleri sebebiyle kısır bir döngü içerisinde avaneleriyle sadece boy gösterirler. 
        O halde HİZBULLAH, DİRENİŞ EKSENİNDE Allah’ın, (c.c.) Allah Nebisi Muhammed’in (s.a.a.) ve onun varisi Ali’nin (a.s.) Velâyetinin izini süren her muttaki HİZBULLAHİDİR! Zalim istikbar ve Samiri Siyonizme  karşı, HİLALÎ CEPHENİN DİRENİŞ EKSENİNDE KEFENİYLE MEYDANA ÇIKANLARA SELÂM OLSUN! Ve Sudan, Pakistan, Afganistan ve diğer coğrafyalarda şer eksen için kan dökenlere…
        Rabbim! Filistin halkına ve sahada onlara her türlü desteği esirgemeyenlere nusret, zafer ve galibiyet ver; düşmanlarına da zillet ve mağlubiyet gömleğini giydir! 
                                                        Ahmed MUHTÂR
                                                   11/Nisan 2023-ANKARA

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.