HAMAS'TAN BATI ŞERİA HALKINA ÇAĞRI

İşgalcilerin Batı Şeria'daki suç komplolarının yenilgiye uğratıldığını vurgulayan Hamas, bölgedeki tüm Filistin halkını Siyonist düşmana karşı her türlü direniş operasyonlarını yoğunlaştırmaya ve Gazze'ye desteği sürdürmeye çağırdı. 

Görüntülenme: 213 Tarih: 12 Haziran 2024 03:45
HAMAS'TAN BATI ŞERİA HALKINA ÇAĞRI

Filistin Hamas hareketiBatı Şeria'da Ramallah'ın batısındaki Kefr Ni’me kentinde dört Filistinli direnişçinin işgalci rejimin işlediği terör saldırısında şehit düşmesine tepki olarak, Filistin milletine ve şehitlerin ailesine başsağlığı dileklerini ileterek şunları söyledi: Kahraman Filistin halkı ve cesur direniş savaşçıları, işgalcilerin Batı Şeria'daki tüm komplolarını boşa çıkarıyor.

Hamas, direnişin arkasında duran ve Batı Şeria’da barbar düşman ve Siyonist işgalciyle yüzleşmeye devam eden kahraman Filistin halkına selamlarını göndererek şunları vurguladı: ‘Nazi işgalcileri, Filistin halkının iradesini ve işgalci düşmanın komplolarına karşı aşılmaz bir engel olan Filistin direnişini, Filistin halkına ve savaşçılarımıza yönelik suikastlar, tutuklamalar ve vahşi saldırılarla zayıflatamaz.

Siyonistler işledikleri bu suçlarla Filistin davasını ortadan kaldırma ve milletimizin haklarını yok etme planlarını gerçekleştiremeyecekler. Filistinli şehitlerin saf kanı, özgürlük ve zafer yolunda yoluna devam eden herkese yol ışığı oluyor.’

Hamas, Batı Şeria'daki tüm Filistin halkına, Siyonist işgalcilere ve yerleşimcilere karşı her türlü direniş operasyonunu yoğunlaştırma ve gaspçı düşmanın bu bölgede Filistin halkına karşı başlattığı soykırım savaşının gölgesinde Gazze Şeridi'ne desteklerini sürdürme çağrısında bulundu.

Direniş Hareketi Hamas, Batı Şeria'daki işgalcilerin işlediği terör suçunu kınarken, Filistin'deki halk direniş gruplarına ve silah taşıyabilen herkese, silahlarını işgalcilere doğrultmaları ve onlarla her türlü çatışmayı yoğunlaştırmaları çağrısında bulundu.

Siyonist ordusunun Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine 24 saat baskınları devam ederken, aynı zamanda işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik acımasız savaşı da sürüyor. Bu sabah erken saatlerde Filistinli haber kaynakları, Ramallah'ın batısındaki Kefr Ni’me kenti yakınlarında işgalci rejim askerlerinin vurduğu 4 Filistinli savaşçının şehit olduğunu aktardı.

Ramallah ve el-Bireh'deki milli ve İslami güçler, bugün Siyonistlerin işlediği bu terör suçlarında 4 Filistinli gencin şehit edilmesine tepki olarak genel grev ilan etti.

Direniş güçleri, Filistin halkından işgalcilerin bu terör suçlarını kınamak, esirlere, halka ve direnişe destek olmak amacıyla bugün, Salı günü,  Hayat el-Bireh Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törene katılmalarını istedi.

Dün sabah, Tubas'ın güneyindeki el-Fara kampında bir genç ve Batı Şeria'nın Tulkarim şehrinin doğusunda bir genç de dahil olmak üzere iki Filistin vatandaşı şehit oldu.

Siyonist işgalciler Gazze'ye karşı yürüttükleri soykırım savaşının yanı sıra Batı Şeria'nın farklı bölgelerine sürekli barbarca saldırılar gerçekleştiriyor ve Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde Filistinli direnişçilerin düşman güçleriyle savaştığı ve Filistinli gençlerin şehit olduğu haberlerinin duyulmadığı bir gün yok.

tesnim

Yorumlar