YEMEN'DEN KORSAN İSRAİL'E REFAH UYARISI

Yemen Yüksek Siyasi Konseyi üyesi, bu ülkenin işgalci düşmana yönelik operasyonlarının Gazze ablukası tamamen kaldırılıncaya kadar devam edeceğini vurguladı ve Siyonistleri, başta Refah olmak üzere Gazze'ye yönelik saldırıların yoğunlaşması konusunda uyardı ve Yemenlilerin operasyonlarını genişletmeye hazır olduğunu belirtti. 

Görüntülenme: 135 Tarih: 11 Şubat 2024 02:29
YEMEN'DEN KORSAN İSRAİL'E REFAH UYARISI

Katil Siyonist rejim yetkililerinin Gazze Şeridi'ne ve özellikle de Filistinli mültecilerle dolu güneydeki Refah bölgesine yönelik vahşi saldırılarını yoğunlaştırma kararı alma yönündeki son tehditlerinin ardından, Yemen Yüksek Siyasi Konseyi'nin üst düzey üyelerinden Muhammed Ali el-Husi, İsrail rejimini uyardı ve eğer işgalciler Refah'a yönelik herhangi bir saldırıyı yoğunlaştırmak isterlerse, Yemen silahlı kuvvetlerinin Siyonist düşmana karşı operasyonlarını yoğunlaştırmaya hazır olduğunu söyledi.

Muhammed Ali el-Husi şu ifadelerde bulundu: ‘Gazze'ye yönelik saldırı ve kuşatma devam ettiği sürece Yemen'in düşmana yönelik operasyonları da devam edecektir. Gıda, ilaç ve temel ihtiyaç malzemeleri Gazze'nin tamamına ulaştığında ve düşmanın Gazze halkına karşı başlattığı korkunç suç ve cinayetler ve soykırım savaşı tamamen durdurulduğunda bu operasyonlar da sona erecektir.

Refah veya Gazze'ye yönelik saldırıların yoğunlaşması, Yemen silahlı kuvvetlerinin Siyonist düşmana karşı operasyonlarının da yoğunlaşması anlamına gelecektir. Ayrıca Gazze'deki insani felaketin tırmanmasına ve Gazze halkına yönelik vahşet ve soykırımın devam etmesine paralel olarak, saha verileri ve Ensarullah lideri Abdülmelik el-Husi'nin talimatları doğrultusunda Yemen'deki operasyonlar da genişleyecektir.

Yemen silahlı kuvvetlerinin operasyonları boşuna değildir. Bu operasyonlar, işgalci rejimin Gazzeli çocuklara karşı başlattığı katliam ve soykırım savaşını durdurmaya yönelik yüce insani, dini ve kardeşlik hedeflerini taşıyan bilinçli bir eylemdir. Operasyonlarımız Siyonist düşmanı hedef almak için belirli mevzileri seçmektedir.’

Muhammed Ali el-Husi ayrıca Yemen güçlerinin işgalci ABD ve İngiltere ile mücadelesine değinerek şu ifadelerde bulundu: ‘Operasyonlarımız başlangıçta Siyonist düşmana karşıydı ve bu şekilde ABD ve İngiltere'nin çıkarlarını hedef almadan devam etti. Ancak bu iki ülke Yemen'e saldırmaya başlayınca bizim meşru hedeflerimiz haline geldiler ve bunu yaparken de başka hiçbir ülkenin çıkarlarını ve mevzilerini hedef almadık.

Amerika ve İngiltere'nin uluslararası şirketlere empoze etmeye çalıştığı endişe tamamen asılsızdır. Biz de Ensarullah liderinin açıkladığı gibi tüm ülkelerin Yemen'le daha fazla koordinasyon sağlayabileceğini yineliyor ve ticari faaliyetler konusunda onlara güvence veriyoruz.’

Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti'nin bu yetkilisi ayrıca tüm dünya ülkelerinin Amerika'ya ve onun uluslararası gemiciliğe yönelik tehdit yalanlarına aldanmamalarını istedi.

Ensarullah Hareketinin bu yetkilisi, İşgalci rejimin Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, geçtiğimiz günlerde Refah'ta kara operasyonlarının önümüzdeki iki hafta içinde başlayacağı tehdidinde bulunmasının ardından bu açıklamaları yaptı.

Bu arada bazı Siyonist medya, Netanyahu ile işgalci rejim ordusunun genelkurmay başkanı Herzi Halevi arasında Refah'a yönelik askeri operasyon konusunda fikir ayrılığı yaşandığını bildiriyor.

Öte yandan Siyonistler Refah bölgesine yönelik hava saldırılarını delirmişçesine yoğunlaştırdılar.

Siyonist rejim, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ın doğusunda Filistinli mültecilerin yerleştirildiği bir evi sabah saatlerinde bombaladı, işgalcilerin bu saldırısında 25 Filistinli şehit oldu, onlarca Filistinli de yaralandı.

Aynı zamanda Siyonist rejim savaş uçakları da Gazze Şeridi'nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinin güney bölgelerini hedef aldı.

rasthaber

Yorumlar