NASRALLAH: SİYONİST ORDU DÜNYANIN EN AHLAKSIZ ORDUSUDUR

Seyyid Hasan Nasrallah, her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayının ilk on gecesi boyunca yaptığı özel bir konuşmasında Hizbullah'ın komutanlarının şehadetiyle gurur duyduğunu söyledi. 

Görüntülenme: 151 Tarih: 10 Temmuz 2024 03:59
NASRALLAH: SİYONİST ORDU DÜNYANIN EN AHLAKSIZ ORDUSUDUR

Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri, Beyrut'taki Seyyid El Şüheda Hüseyiniyesi'nde dördüncü Muharrem gecesi yaptığı görüntülü konuşmada, "Lübnan, Irak ve Yemen'de Gazze'ye askeri destek hattı, Suriye ve İran'da siyasi destek hattının, İslam ve Arap dünyasındaki üzücü tutumlara karşı sevindirici bir görüntü sunuyor." dedi.
Lübnan'ın direniş lideri şunları da sözlerine ekledi: "Her akıllı Müslüman kendine sorar: Arap ve İslam ülkeleri gerçekten Gazze için bir şeyler yapamaz mı? Tabii biz bu konuda görevimizi yapmalıyız." 
Hasan Nasrallah sözlerinin devamında şunları da söyledi: " Haftalar geçti ve Gazze'ye hiçbir yardım ulaşmadı, bu bölge açlık, salgın hastalıklar ve diğer tehlikelerle karşı karşıya. Bu koşulların Gazze'de devam etmesine izin verilebilir mi?"
Ayrıca, Siyonist Rejim İsrail'in işgal altındaki Gazze'deki sayısız cinayetini ve kadınlar, çocuklar ve yaşlıların katliamlarını vurgulayan Nasrallah, İsrail ordusunun dünyanın en ahlaksız ordusu olduğunu ve gerçeğin ortaya çıkmakta olduğunu belirtti.
Seyyid Hasan Nasrallah, ayrıca İmam Hüseyin'in (as) kıyam mesajına atıfta bulunarak şunları söyledi: "İmam Hüseyin'in sözlerinde bulabileceğimizden daha büyük, güçlü ve önemli bir şey yoktur: 'Görmez misiniz ki hak yerine getirilmiyor ve batıl yasaklanmıyor? Gerçekten de mümin, Allah'ın huzurunda hissetmeli. Dolayısıyla ben ölümü, ancak saadet, zalimlerle yaşamayı ise ancak zillet olarak görüyorum."

tesnim

Yorumlar