GAZZE'DE SOYKIRIMIN 274. GÜNÜ

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne açtığı soykırım savaşı 274’üncü gününe girerken, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri işgal ordusunun bugün (6 Temmuz Cumartesi) çeşitli bölgelere hava saldırıları düzenlediğini ve top atışı gerçekleştirdiğini bildirdi. 

Görüntülenme: 141 Tarih: 06 Temmuz 2024 04:00
GAZZE'DE SOYKIRIMIN 274. GÜNÜ

İşgal ordusunun Gazze kentinin güneyindeki Ez-Zeytun Mahallesi’nde yer alan Gazze Üniversitesi çevresine düzenlediği saldırıda şehit olan 6 kişinin naaşları Baptist Hastanesi morguna kaldırıldı.
 

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun 24 saatte 3 katliam gerçekleştirdiğini, 29 kişiyi şehit ettiğini ve 100 kişiyi yaraladığını açıkladı.
 

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda toplam 38098 kişinin şehit düştüğünü ve yaralı sayısının da 87705’e ulaştığını ifade etti.
 

Bakanlık, caddelerde ve enkaz altında cesetlerin bulunduğunu, ilk yardım ve sivil savunma ekiplerinin kurbanlara ulaşamadığını söyledi.
 

İşgal ordusunun Rafah kentinin batısındaki Suudi Mahallesi’nde polislerin bindiği araca saldırı düzenlemesi sonucu 4 polis şehit oldu.
 

Yerel kaynaklar, işgal ordusuna ait SİHA’dan Zaferan Camisi’nin doğusundaki bölgelere ve El-Bureyc Mezarlığı’nın arkasına ateş açıldığını, işgal ordusuna ait araçların da eş zamanlı olarak El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki Makbule alanına doğru ilerlediğini bildirdi.
 

İşgal ordusunun El-Bureyc Kampı’nda El-Cediy ailesine ait bir eve düzenlediği saldırıda bir kadın ve üç çocuğu şehit oldu.
 

Yerel kaynaklar, gazeteci Rızk Ebu Şekyan ile gazeteci Emced Cahcuh ve eşi gazeteci Vefa Ebu Dab’an’ın Ebu Şekyan’ın En-Nuseyrat Kampı’ndaki evine bu sabah erken saatlerde düzenlenen saldırıda şehit olduğunu bildirdi.
 

Kaynaklar, işgal ordusunun evlerini terk etmek zorunda kalan gazeteci Cahcuh’un ailesinden çok sayıda kişinin sığındığı gazeteci Ebu Şekyan’ın evine hava saldırısı düzenleyerek katliam yaptığını ve saldırıda 10 kişinin şehit olduğunu ifade etti.
 

İşgal ordusuna ait askeri araçlardan El-Meğazi’nin doğusuna ateş açıldı.
 

Deir El-Belah’ın doğusundaki Vadi Es-Selka bölgesinde bir eve işgal ordusu tarafından düzenlenen saldırıda iki kişi şehit oldu ve çok sayıda kişi yaralandı.
 

İşgal ordusunun Gazze kentinin güneydoğusundaki Ez-Zeytun Mahallesi’nde yerinden edilen insanların sığındığı okulun yakınlarındaki bir eve düzenlediği saldırıda yaşlı bir adam ve eşi şehit oldu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar