İŞGAL ALTINDAKİ FİLİSTİN TOPRAKLARINDA DİRENİŞ EYLEMLERİ DEVAM EDİYOR

İşgal güçlerinin tüm gaddarlıklarına ve saldırgan tutumuna rağmen Filistin'in işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde İsrail işgal güçlerine ve onların himayesi altında milis güçleri görevi gören yahudi yerleşimci çetelerine yönelik direniş eylemleri hız kesmeden devam ediyor. 

Görüntülenme: 64 Tarih: 25 Mayıs 2023 11:46
İŞGAL ALTINDAKİ FİLİSTİN TOPRAKLARINDA DİRENİŞ EYLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Filistin Bilgi Merkezi'nin son yayınladığı günlük raporuna göre de, raporun hazırlanmasından öncesine tekabül eden 24 saatlik süre içinde işgal güçlerine ve yerleşimci çetelere yönelik olarak Filistin'in Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde toplamda 25 direniş eylemi gerçekleştirildi.

Bu eylemlerin başında da işgal güçlerine ve yerleşimcilere ateş etme ve yerleşimcilerin baskınlarını engelleme eylemleri yer alıyor.

Rapora göre söz konusu 25 eylem arasında 5 ateş açma ve patlayıcı atma, 4 molotof kokteyli atma eylemi yer alıyor. 

Raporda yerleşimci terör çetelerine engel olunması amacıyla üç eylem gerçekleştirildiği ve bu eylemlerde yerleşimci çetelere ait 2 arabanın tahrip edildiği belirtildi. 

9 noktada işgal güçleriyle doğrudan çatışmalar meydana geldiği bilgisi verildi. Bunlardan biri Kudüs'ün kırsalında yer alan Şuafat Mülteci Kampı'nda vuku buldu. Bu çatışma sırasında Filistinli gençler civardaki Pisgat Ze'ev yahudi yerleşim merkezine doğru taş ve molotof kokteylleri attı ve bu yüzden söz konusu yerleşim merkezinde bir yangın çıktığı belirtildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar