NASIR KENANİ'DEN SİYONİST REJİME KINAMA

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, siyonist apartayd rejimi kabinesinin aşırılık yanlısı üyesinin Mescid-i Aksa'ya saygısızlık girişimini tekrarlamasını kınadı. 

Görüntülenme: 232 Tarih: 22 Mayıs 2023 04:04
NASIR KENANİ'DEN SİYONİST REJİME KINAMA

Onlarca siyonist yerleşimci dün Siyonist rejim sözde güvenlik bakanı İtmar Ben Bevir liderliğinde, ırkçı rejim güvenlik güçlerin desteği altında el-Megar kapısından Mescid-i Aksa'ya saldırdılar.

Bin Gevir'in bu ırkçı girişimi Arap ve Filistinlilerin yoğun tepkisine neden olurken, başta Filistinli tanınmış şahsiyetler  olmak üzere, Katar, Ürdün, BAE, Sudi Arabistan, İslam İşbirliği Teşkilatı  ve Türkiye Dışişleri Bakanlığından da sert tepki ve kınamalar geldi.

İrna'nın verdiği haberde, İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü "Nasır Kenani", "Cesur ve provokatif eylemler, Siyonist apartheid rejiminin Filistin ulusuna ve din ve Bu toprakların İslami kutsalları ve etkili ve acil bir yanıt gerektirmektedir." Ve bu, İslam dünyası ve uluslararası toplum için caydırıcıdır.

Kenani, sözlerine şunları ekledi: Kutsal Kudüs Şerif, Filistin'in birleşik ve ebedi başkentidir ve öyle kalacaktır ve Siyonist işgalcilerin bu şehre ve İslami kutsal mekanlara art arda saldırıları onun gerçekliğini ve tarihsel durumunu değiştirmeyecektir.

parstoday

Yorumlar