HAMAS'IN DIŞ POLİTİKASI KİTABI BREZİLYA'DA DA YAYINLANDI

Araştırmacı, yazar ve Ortadoğu İzleme Direktörü Dr. Daud Abdullah, Engaging the World: The Making of Hamas' Foreign Policy adlı kitabının Portekizce baskısını bu hafta Brezilya'da başlattı. 

Görüntülenme: 392 Tarih: 21 Mayıs 2023 13:44
HAMAS'IN DIŞ POLİTİKASI KİTABI BREZİLYA'DA DA YAYINLANDI

Orijinali İngilizce olarak yayınlanan kitap, derinlemesine araştırmalardan ve Hamas hareketinin üyeleri ve liderleriyle yapılan röportajlardan elde edilen bilgilerle Batı medyasının Filistin direnişi hakkındaki anlatımını ele alıyor.

Kitabın lansmanı için düzenlenen bir haftalık etkinliklerde Abdullah, Nakba anma etkinlikleri kapsamında 15 Mayıs'ta Bahia İslam Kültür Merkezi'ndeki etkinliklere katıldı. Yerel quilombo da dahil olmak üzere Cachoeira ve Santo Amaro şehirlerini ziyaret etmeye devam etti - eski kaçak veya serbest bırakılmış köle konsantrasyonlarından kurtulan topluluklar. Abdullah, Federal Reconcavo Baiano Üniversitesi'ndeki akademisyenlerle bir araya geldi ve Federal Bahia Üniversitesi'nde ders verdi.-

Abdullah'ın çalışması, Filistin direnişinin bilinmeyen bir yönünü ön plana çıkarıyor; küresel hükümetler, yetkililer ve kamu liderleriyle yaptığı alışverişler.

Kitabın Portekizce baskısının başında Dışişleri eski Bakanı ve Lula'nın yönetiminde Brezilya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının mevcut Özel Danışmanı Celso Amorim ve Sao Üniversitesi Doğu Edebiyatı Bölümü'nde Arap Tarihi ve Filistin Tarihi Profesörü yer alıyor.

 

/MEMO-Tercüme ve edit: İsrailpost

Yorumlar