KUDÜS TUGAYLARI'NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Filistin'deki İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları bugün (11 Mayıs Perşembe) öğleden sonra yaptığı açıklamada Filistin direnişinin, komutan Ali Ğali'nin siyonist işgal güçleri tarafından şehit edilmesine cevabının geleceğini dile getirdi.  

Görüntülenme: 1136 Tarih: 11 Mayıs 2023 03:55
KUDÜS TUGAYLARI'NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Kudüs Tugayları, Katar merkezli El-Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada işgal güçlerinin komutan Ali Ğali'yi hedef alan suikastına cevabın mutlaka verileceğini vurguladı. 

İşgal güçleri bugün sabah Hanyunus şehrindeki Hamed sitesinde bulunan bir daireyi hedef alan hava saldırılarında Kudüs Tugayları'nın Askeri Meclis üyesi ve Füzeler Birimi sorumlusu, Ebu Muhammed lakabıyla anılan komutan Ali Hasan Ğali ile kardeşi Mahmud ve kızkardeşinin oğlu Mahmud Abdülcevad'ı şehit etmişlerdi.

Komutan Ali Ğali daha önce de işgal güçlerinin muhtelif suikast teşebbüslerine maruz kalmıştı. 

Komutan Ali Ğali ve onunla birlikte şehit edilen kardeşi ve yeğeninin cenazeleri bugün Hanyunus'ta düzenlenen ve büyük bir kalabalığın katıldığı törenle toprağa verildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre işgal güçlerinin geçtiğimiz salı sabahı Gazze'ye yönelik olarak başlattıkları saldırılarda şimdiye kadar şehit edilenlerin sayısı 25'i bulurken yaralananların sayısı da 76 oldu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar