FİLİSTİN İSLAMİ CİHAD HAREKETİ'NDEN İRAN'A TAZİYE MESAJI

İslami Cihat, Ayetullah Reisi ve Dr. Emir Abdullahiyan'ın şehid olmasının Filistin milleti için büyük bir kayıp olduğunu ve bu iki şerefli şehidin Filistin milletinin ve direnişinin desteklenmesinde önemli rol oynadığını vurguladı ve İran milleti ve liderliğine en derin başsağlığı dileklerini ve dayanışmasını dile getirdi. 

Görüntülenme: 243 Tarih: 21 Mayıs 2024 14:38
FİLİSTİN İSLAMİ CİHAD HAREKETİ'NDEN İRAN'A TAZİYE MESAJI

Filistin İslami Cihat hareketinin helikopter kazasında yaşadığı acı kazada Ayetullah Seyyid İbrahim Reisi ve Dr. Emir Abdullahiyan ve beraberindeki heyetin şehadeti üzerine Filistin direniş gruplarının tepkilerinin ardından İran milletine ve liderlerine taziye mesajı gönderdi ve "Bu şerefli sevdiklerimizi kaybetmenin İran ve Filistin milleti için büyük bir kayıp olduğunu" açıkladı.
İslami Cihat, Ayetullah Seyyid İbrahim Reisi ve Dr. Hüseyin Emir Abdullahiyan ve beraberindeki heyetin şehadeti nedeniyle İran İslam Devrimi liderlerine ve bu ülke halkına en derin taziyelerimizi ifade ettiğini vurguladı.
Bu Filistin hareketi, bu acı trajediye karşı İran halkıyla tam dayanışma içinde olduğunu bildirdi.
İslami Cihat Hareketi şunları söyledi: "Ayetullah Reisi ve Dr. Emir Abdullahiyan'ın şehadeti İran İslam Cumhuriyeti için büyük bir kayıp olup, bu iki şerefli şehidin bölgesel ve uluslararası politika alanında önemli bir rolü ve etkin ve kalıcı bir varlığı olmuştur."
İslami Cihat hareketinin açıklaması aşağıdaki şekildedir: "Bu onurlu sevdiklerimizin kaybı, özellikle içinde bulunduğumuz bu zor durumda Filistin milleti için acı ve büyük bir kayıptır ve bu şehitler, Filistin ulusunun desteklenmesinde ve Siyonist cani düşmana karşı direnişte önemli bir rol oynadılar."
Bu hareket şunları vurguladı: "Geçtiğimiz on yıllar boyunca pek çok zorluğun üstesinden gelen İran İslam Cumhuriyeti'nin, bu acı trajedinin üstesinden güvenle gelebileceğinden eminiz. Yüce Allah'tan bu şerefli şehitlerimizi geniş cennetine yerleştirmesini diliyoruz."
Cumhurbaşkanı Ayetullah Seyyid İbrahim Reisi, Ayetullah Al Haşim, Tebriz Cuma imamı, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Doğu Azerbaycan Valisi Malik Rahmeti ve beraberindeki heyet, dün akşam saatlerinde helikopter kazasında şehit oldular.

tesnim

Yorumlar