İSLAMİ CİHAD HAREKETİ'NDEN SİYONİSTLERİN CENİN SALDIRISINA TEPKİ

Filistin İslami Cihad Hareketi, işgalci ordunun hava kuvvetlerinin Cenin kampına saldırısını ve Filistinli mücahitlere suikast girişimlerini, bu rejimin çaresizliğinin ve sahadaki yenilgisinin göstergesi olduğunu vurguladı. 

Görüntülenme: 166 Tarih: 18 Mayıs 2024 14:42
İSLAMİ CİHAD HAREKETİ'NDEN SİYONİSTLERİN CENİN SALDIRISINA TEPKİ

Dün gece medya kaynakları, Siyonist rejim ordusunun Cenin Kampı'na hava saldırısı düzenlediğini bildirdi. El Meyadin muhabirinin raporuna göre, bu saldırı sırasında Cenin Kampı'nda bir kişi şehit düştü ve en az 5 kişi yaralandı. Bazı raporlar ise 8 kişinin yaralandığını ve bazılarının durumunun ciddi olduğunu ifade etti.

Bu rapora göre, bu hava saldırısında işgalci ordunun Cenin Tugayı'nın savaşçılarından ve komutanlarından "İslam Hamayise" şehit oldu. Diğer taraftan, haber kaynakları, Siyonist askerlerin, Kudüs'ün birkaç bölgesine, Batı Şeri'nın kuzeyindeki Kilkilya şehri de dahil olmak üzere bölgenin birçok noktasına baskın düzenlediğini bildirdi.

El Meyadin muhabiri, Filistin gençleri ile işgalci ordunun arasında, Nablus'un kuzeybatısındaki Bazariya kasabasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ve Filistin gençlerinin el yapımı patlayıcılarla düşman güçlerini hedef aldığını belirtti. Diğer taraftan, Siyonist rejimin Cenin Tugayı komutanlarından biri olan İslam Hamayise'nin suikastı sonrasında, Cenin şehrinde genel grev ve ulusal yas ilan edildi.

Kudüs Tugayları, İslami Cihat Hareketi'nin askeri kolu larak Siyonistlerin hava saldırısı sırasında bu komutanın  şehit olduğu haberini doğrulayarak, işgalci rejimin hava kuvvetlerine başvurmasının, Siyonist düşmanın Cenin Tugayı kahramanlarına karşı acizliğinin ve işgal ordusunun sahada yenilgisinin bir itirafı olduğunu açıkladı.

Tesnim

Yorumlar