HAMAS ŞEHİT EL HAVACA'NIN EVİNİN SİYONİSTLER TARAFINDAN YIKILMASI ÜZERİNE BİR AÇIKLAMA YAYINLADI

İslami Direniş Hareketi (Hamas), hareketin askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları'na mensup şehit Elmutezbillah El-Havaca'nın ailesinin Ni'lin kasabasındaki evini yıkmasının, sahada Filistin halkının direnişinin önüne geçmekten aciz kalmasından kaynaklandığını dile getirdi. 

Görüntülenme: 342 Tarih: 24 Mayıs 2023 03:01
HAMAS ŞEHİT EL HAVACA'NIN EVİNİN SİYONİSTLER TARAFINDAN YIKILMASI ÜZERİNE BİR AÇIKLAMA YAYINLADI

Hamas bugün (23 Mayıs Salı) yaptığı basın açıklamasında, işgal rejiminin Filistin halkının direnişe olan inancını, başta mübarek Mescidi Aksa olmak üzere mukaddes mekanlarını ve toprağını savunma konusundaki kararlılığını sarsmakta başarılı olamayacağını vurguladı. 

Hamas açıklamasında, direnişçileri kucaklayan Filistin halkının cani siyonistin saldırılarına hedef olan ailelerin yaralarını sarmaya ve onların yıkılan evlerinin yerine yenilerini inşa etmeye devam edeceğini, direnişi ve kahramanca eylemleri artırarak Kudüs'e ve Aksa'ya destek vermeyi sürdüreceğini, şehitlerin kanlarının intikamını alacağını, onların fedakarlıklarına karşı ailelerine vefa göstereceğini, Filistin topraklarının tümü siyonist işgalcinin işgalinden kurtuluncaya kadar mücadelede ilerleyeceğini dile getirdi. 

İsrail işgal güçleri bugün sabah, şehit Elmutezbillah Salah El-Havaca'nın Batı Şeria'nın orta kesiminde yer alan Ramallah şehrinin batısındaki Ni'lin kasabasında bulunan evini patlayıcılarla yıktı. 

El-Havaca, geçtiğimiz Mart ayında Tel Aviv'in ana caddelerinden olan Dizengoff Caddesi'nde işgalcilere yönelik bir feda eylemi gerçekleştirmesinden sonra işgal güçleri tarafından şehit edilmişti.  

Filistinlilerden bir kişinin eylem gerçekleştirmesi durumunda işgal rejimi onun bütün ailesini ve akrabalarını mahkum ederek hepsini birden cezalandırıyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar