MISIR DENİZ KUVVETLERİ GAZZELİ BALIKÇILARA ATEŞ AÇTI

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah kenti açıklarında avlanan Filistinli balıkçı teknelerine Mısır Deniz Kuvvetleri tarafından ateş açılması üzerine Filistinli bir balıkçı kayboldu ve bir diğeri yaralandı. 

Görüntülenme: 99 Tarih: 20 Mayıs 2023 12:17
MISIR DENİZ KUVVETLERİ GAZZELİ BALIKÇILARA ATEŞ AÇTI

Yerel kaynaklar, Mısır Deniz Kuvvetleri’nin bu sabah (20 Mayıs Cumartesi) “Bekir” ailesinden iki balıkçının teknelerinin peşine düştüğünü, balıkçılardan birinin yaralandığını ve diğerinin kaybolduğunu bildirdi.
 

Kaynaklar, yaralı balıkçının Rafah kentindeki Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi’ne kaldırıldığını belirtti.
 

Öte yandan, Gazze kentinin kuzeybatısındaki Es-Sudaniyye bölgesi sahillerinden üç mil açıkta avlanan Filistinli balıkçı teknelerine işgal güçleri tarafından ateş açıldığı ve atık su püskürtüldüğü ifade edildi.
 

İşgal güçlerinin taciz ateşiyle balıkçı teknelerini avlanmayı bırakıp sahile geri dönmeye zorladığı ve balıkçılardan ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.
 

İşgal güçlerinin ayrıca Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan Han Yunus ve Rafah kentleri arasındaki bölgenin beş mil açığında avlanan Filistinli balıkçı teknelerini taciz ettiği öğrenildi.
 

İşgal güçleri Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçı teknelerini hedef alırken, Filistinli balıkçıların Kuzey Sina sınırına yaklaşmalarını engellemek isteyen Mısır Deniz Kuvvetleri de 2013’den bu yana balıkçı teknelerine ateş açıyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar