KASSAM TUGAYLARI'NDAN KUDÜS TUGAYLARI'NA TAZİYE MESAJI

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları bugün (9 Mayıs Salı) sabah İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları'nın 3 ileri gelen komutanı ile onların aile efradından 13 kişinin şehit edilmesi, bazıları ağır olmak üzere 20 kişinin de yaralanması münasebetiyle bir taziye mesajı yayınladı.  

Görüntülenme: 246 Tarih: 10 Mayıs 2023 11:33
KASSAM TUGAYLARI'NDAN KUDÜS TUGAYLARI'NA TAZİYE MESAJI

Kassam Tugayları, Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan taziye mesajında Filistin halkının şehitlerinin kanlarının bu halkın bağımsızlık yolunu aydınlatan bir ışık ve saldırganları yakan bir ateş olacağını dile getirdi. 

Bu arada işgal rejiminin vahşi saldırılarına tüm dünyada sert tepkiler var. Muhtelif Arap ülkeleri yaptıkları açıklamalarda işgal rejiminin saldırılarına tepkilerini dile getirerek, İsrail işgal rejiminin bu saldırılarıyla uluslararası hukuku ve kuralları tamamen ayaklar altına aldığını, kendilerinin bu saldırıyı kesin bir dille reddettiklerini vurguladılar. 

Arap Parlamentosu da olayla ilgili bir açıklama yaparak işgal rejiminin vahşi saldırılarına tepkisini dile getirdi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı da işgal rejiminin Gazze saldırısını kesin bir dille kınadığını ve böylesine alçakça bir saldırının kabul edilmesinin asla mümkün olamayacağını duyurdu.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, İslam ülkelerini siyonist işgal rejimine karşı acil ve etkili uygulamalara başvurmaya ve onun saldırılarını engelleyecek adımlar atmaya çağırdı. 

İşgal güçlerinin bugün sabah Gazze ve Refah şehirlerinde üç ayrı evi hedef alan hava saldırılarında Kudüs Tugayları'nın üç komutanı ile onların eşleriyle çocuklarından oluşan 13 kişi şehit edilmiş, ayrıca 20 kişi de yaralanmıştı.

Şehit edilen komutanlardan birinin, Kudüs Tugayları'nın ileri gelen komutanlarından Askeri Meclis Genel Sekreteri Cihad Şakil El-Ğannam, birinin yine ileri gelen komutanlarından Askeri Meclis üyesi Halil Salah El-Behtini, birinin de Kuzey Bölgesi komutanı ve aynı zamanda Kudüs Tugayları'nın Batı Şeria bölgesindeki askeri faaliyetlerinin de organizatörlerinden Tarık Muhammed İzzuddin olduğu bilgisi verildi. Bunlardan Tarık Muhammed İzzuddin'in Özgürlerin Vefası takas anlaşmasında özgürlüğüne kavuşmuş eski esirlerden olduğu belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar