HALİD EL BATAŞ: FİLİSTİN MESELESİ ÜMMETİN TEMEL MESELESİ OLARAK KALMAYA DEVAM EDECEK

 

Görüntülenme: 2958 Tarih: 19 Eylul 2020 03:02
HALİD EL BATAŞ: FİLİSTİN MESELESİ ÜMMETİN TEMEL MESELESİ OLARAK KALMAYA DEVAM EDECEK

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid El Bataş: 'Bizler bugün iki cepheyle karşı karşıyayız; uzlaşma ve teslim olma cephesi ile direniş ve Filistin halkına yardım cephesi.'
Qodsna'nın haber sitesi El Ahd'dan naklettiği habere göre Halid El Bataş, Filistin meselesinin İslam ümmetinin temel meselesi olduğunu ve asla bu durumun bazı Arap krallıklarının işgalci rejimle ilişkileri normalleştirmek için acele etmeleriyle değişmeyeceğini hatırlattı.
El Bataş sözlerine şöyle devam etti : Biz bu gelişmelere şaşırmadık, zira Arap barış girişimi, İsrail'i resmi olarak tanıyor, sadece yeni olan şey bazı Arap rejimlerinin düşman safına geçmesidir. Üzücü olan şey, diğer birkaç Arap ülkesinin düşmanla ilişkileri normalleştirme yoluna gittiğini duyuyor olmamız.
El Bataş Suudi rejimiyle ilgili de şunları söyledi : Eğer Suudi Arabistan ilişkileri normalleştirirse, Filistin meselesine düşman olanların safında yer almış olur.
Arap krallıkları Washington'un emriyle hareket ediyor ve Trump'ın menfaatine göre davranıyorlar ve uzlaşma anlaşmalarını imzalıyorlar.
kudusgunu.com

Yorumlar