EBU UBEYDE'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Kassam Tugayları'nın sözcüsü, İsrail rejim güçlerinin işgal ettikleri her yerde acı darbeler aldığını söyledi. 

Görüntülenme: 140 Tarih: 08 Temmuz 2024 02:52
EBU UBEYDE'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hamas direniş hareketinin silahlı kanadı Kassam Tugayları'nın Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail'in kuşatma altındaki Filistin topraklarına yönelik saldırıları onuncu ayına girerken pazar günü bir açıklamada bulundu.

Ebu Ubeyde, İsrail'in dokuz aydır aralıksız sürdürdüğü hava saldırıları ve topçu ateşine rağmen, "düşman, askerlerini öldüren, araçlarını imha eden ve güçlerini pusuya düşüren direniş savaşçılarımızdan karşılık aldı ve almaya devam ediyor. Buna paralel olarak, yeniden işgal ettiği her yerde acı darbeler alıyor." dedi.

Kassam sözcüsü, "Düşman daha önce olduğu gibi, Yüce Allah'ın kudretiyle yenilgiye uğrayacaktır" dedi.

Uluslararası kuruluşların İsrail rejimini Gazze'de ateşkesi kabul etmeye zorlayamamasını eleştiren Ebu Ubeyde, İsrail saldırısının başlamasından dokuz ay sonra "halkımız topraklarına ve kutsallarına bağlılıklarının ve işgalcilerini kovma doğal haklarını kullanmalarının cezası olarak hâlâ Nazi-Siyonist-Amerikan saldırganlığına ve soykırımına maruz kalıyor" dedi.

Ebu Ubeyde şöyle devam etti: "Tüm bunlar dünyanın gözü önünde ve canlı yayın ekranlarında gerçekleşiyor ki, dünya Gazze'nin içinden uluslararası örgütlerin yalanlarını, sözde insan hakları yasalarının yetersizliğini ve seçici uluslararası adaletin kusurunu görebilsin."

Ebu Ubeyde, bugün dünyanın Siyonist rejimin "Filistin halkının varlığını bile inkâr ettiğini ve Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de sistematik temizlik ve soykırım uyguladığını" açıkça gördüğünü de sözlerine ekledi.  

İsrail'in Gazze'ye yönelik dokuz aylık saldırısına rağmen, "direnişimiz ne tükendi, ne gevşedi, ne de azaldı. Çünkü Gazze'de hâlâ destek almadan ya da dışarıdan silah ve askeri teçhizat tedarik etmeden savaşıyoruz" dedi.

Kassam sözcüsü Filistinli direniş savaşçılarının, "ağır silah ve teçhizata sahip olmasına ve ... İsrail'in saldırganlık ve soykırımının başlıca ortakları olan ABD ve İngiltere tarafından desteklenmesine rağmen düşman hedeflerine kayıplar verdirdiğini ve ordusunu bozguna uğrattığını" söyledi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Gazze'de tutulan İsrailli esirleri umursamadığına dikkat çekerek, "Ey düşman halk! Çocuklarınızın kaderi, başbakanınız ve onun yıkım ve öldürmeyi saplantı haline getirmiş haydut bakanlarının elinde bir oyun haline geldi" dedi.

Ebu Ubeyde, İsrail güçlerine de sert bir mesaj göndererek şunları söyledi: "Gururlu Gazze'de size yer yok... Ne en son askeri teknolojiyle donatılmış paralı askerlere, ne kaybedilen bir savaşta kiralık olarak savaşan paralı askerlere, ne hırsızlar gibi sivillerin evlerinde saklanan güçlere, ne de zırhlı araçların arkasına saklanan subaylara yer var. Hepsi öldürülecek, yaralanacak ya da korkudan kaçacaktır."

YDH

Yorumlar