HAMAS HEYETİNDEN KRİTİK GÖRÜŞMELER

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden oluşan bir heyet İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nehhale ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Genel Sekreter Yardımcısı Cemil Mizher ile görüştü. 

Görüntülenme: 161 Tarih: 07 Temmuz 2024 02:43
HAMAS HEYETİNDEN KRİTİK GÖRÜŞMELER

Hamas Hareketi tarafından konuyla ilgili yayınlanan ve Aksa Tufanı Operasyonu’nda Filistin halkının ve direnişinin gösterdiği kahramanlığa dikkat çekilen bildiride, görüşmelerin devam eden Siyonist saldırılara karşı koymak için istişare ve ortak çalışma kapsamında gerçekleştiği ifade edildi.
 

Görüşmelerde siyasi ve askeri gelişmeler ile işgal ordusunun Gazze Şeridi’ni hedef alan saldırılarını sona erdirmek için sarf edilen çabaların ele alındığı belirtilen bildiride, görüşmelere katılan Filistinli liderlerin arabulucularla konuşulan ve özellikle de son günlerde gündeme gelen fikirler üzerinde durdukları kaydedildi.
 

Bildiride, görüşmelere katılanların Filistin direnişinin her türlü öneride hedefinin işgal ordusunun Filistin halkına ve özellikle de Gazze Şeridi sakinlerine düzenlediği saldırıları durdurmak; işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nden çekilmesini, Gazze Şeridi sakinlerine insani yardımların ulaşmasını ve Gazze Şeridi’nin yeniden imarını sağlamak, adil bir esir takası gerçekleştirmek olduğunu vurguladıkları kaydedildi.
 

Bildiride ifade edildiğine göre, görüşmelerde ayrıca Filistin halkının çıkarlarını korumak ve direniş temelinde birliğini güçlendirmek amacıyla bu hedeflere ulaşılması için çaba sarf etmeye devam edilmesi gerektiği dile getirildi.
 

Hamas heyetinin Nehhale ve Mizher ile gerçekleştirdiği görüşmelerde, işgalden kurtulmanın ve mültecilerin topraklarına geri dönmelerinin, başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti kurulmasının tek yolunun direniş olduğuna işaret edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar