HAARETZ GAZETESİNDEN KASIM SÜLEYMANİ İTİRAFI

Siyonist İsrail rejiminden bir analist, Şehit General Süleymani’nin suikastından dört yıl sonra onun İsrail'e yönelik stratejisinin hayata geçtiğine tanık olduklarını, İsrail’in Refah'tan eli boş döneceğini ve İsrail'in zaferi Refah üzerinden sağlayamayacağını belirtti. 

Görüntülenme: 173 Tarih: 05 Haziran 2024 13:35
HAARETZ GAZETESİNDEN KASIM SÜLEYMANİ İTİRAFI

Maariv gazetesi, Refah'a yapılan kara saldırısına ilişkin raporunda şunları vurguladı: ‘Refah, İsrail'in zaferine açılan kapı olamaz’

İbranice yayın yapan bu gazeteye göre, Refah'ta Hamas'ın (İzzedin Kassam) Tugaylarının yok edilmesi yoluyla mutlak zafer kazanılacağı yönündeki açıklamanın doğruluğu yok.

İsrailli analist Alon Ben David bu konuda; ‘Refah'ın işgali İsrailli mahkumların hayatını ve kaderini gölgeleyebilir’ ifadelerini kullanarak uyarıda bulundu.

Bu meşhur Siyonist analist raporunda şunları belirtti: En kötü düşmanlarımız bile aynı anda yedi cephede savaşmamızı istemeyebilir ve hatta bu sefer doğrudan İran'la çatışmaya bile girebilir. Çatışma önümüzdeki yıllarda mutlaka başımıza bela olacak. Dolayısıyla Refah'ta kazansak bile bunu başaramayacağız ve hiçbir şekilde İsrail'i tehdit eden tehlikeyi ortadan kaldıramayacaktır.

Ben David, bu notun başka bir bölümünde Başbakan'ın mutlak zafere ulaşma iddiasının, iç güvenlik konseyi başkanı Tzachi Hanegbi tarafından bu hafta yedi ay daha ertelendiğini belirterek şunları yazdı: Gazze'de yedi ay daha savaşa ihtiyacımız olduğunu duyurdu. Ancak bu aynı zamanda iyimser bir tahmin çünkü İsrail'in yıllar sürecek bir savaşın başlangıç ​​aşamasında olduğunu bilmek için askeri bilgiye sahip olmaya gerek yok. İsrail kabinesi bu dönemi izolasyon içinde ve her zamankinden daha zayıf geçirmemiz için her türlü çabayı gösterdi.

O, Netanyahu taraftarlarının, nihai zaferin Refah'ta Hamas'ın yok edilmesiyle elde edileceğini vurgulayan iddialarına dikkat çekerek, Sekiz ay süren savaşın ardından bugün Gazze’nin en küçük sorun olduğunu belirtti.

Bu önde gelen Siyonist analist bu bağlamda şunları ekledi: Bugün, dört yıl önce suikasta uğrayan Kudüs Gücü Komutanı (Şehit) Kasım Süleymani'nin vizyonunun ve stratejisinin hayata geçirildiğine, altı ordunun İsrail'in önünde sıralandığına gözlerimizin önünde şahit oluyoruz.

Ben David raporunda şunları ekliyor: Gazze'den Hamas, Batı Şeria'dan Hamas, Lübnan'dan Hizbullah, Suriye ve Irak'taki Şii gruplar ve Yemen'deki Husiler İsrail'le savaş halindeyken, İran ile İsrail arasındaki doğrudan savaş olan yedinci cephe de General Süleymani'nin planlarında olmadığı halde bu cephelere eklenmiş durumda.

Bu Siyonist rejim analisti söz konusu raporunda şunları belirtti: İstihbarat değerlendirmeleri, kaçırılan çok sayıda İsrailli esirin canlı olarak Refah'ın merkezinde ve batısında tutulduğunu, dolayısıyla orada yapılacak herhangi bir operasyonun onları İsrail ordusunun ateşine ve ölümüne maruz bırakabileceğini gösteriyor. Bu nedenle İsrail ordusuna bu bölgelerdeki yoğun ateşe karşı çok dikkatli olması yönünde talimat yayımlandı. Çünkü savaşın başında bu konuyla ilgili olası tahmini tecrübelerimiz var.

tesnim

Yorumlar