ŞEYH RAİD SALAH'TAN MESCİD-İ AKSA AÇIKLAMASI

1948’de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah, “Siyonistler bin kızıl inek dahi kesseler ve o ineklerin kanları Mescid-i Aksa’nın eşiklerinden aksa dahi Mescid-i Aksa gerçeği değişmeyecek” dedi. 

Görüntülenme: 477 Tarih: 20 Nisan 2024 13:35
ŞEYH RAİD SALAH'TAN MESCİD-İ AKSA AÇIKLAMASI

Mescid-i Aksa’nın ebedi olarak Mescid-i Aksa olarak kalacağını belirten Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa’nın İsra Suresi’nde zikredildiğini hatırlatarak “Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir” ayetini okudu.
 

Şeyh Raid Salah, Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınlar ve ödül karşılığı kurban kesme çağrıları hakkında yaptığı açıklamada, son günlerde kızıl inek kesme ve bunun Mescid-i Aksa’ya etkileri hakkında çokça konuşulduğunu söyledi.
 

Konuyla ilgili çeşitli yorumlar yapıldığına işaret eden Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa’nın geçmişte Haçlıların işgaline maruz kaldığını ve Haçlıların El-Mervani Namazgâhı’nı atlarını bağladıkları ahıra dönüştürdüklerini, fakat bunun Mescid-i Aksa gerçeğini değiştirmediğini dile getirdi.
 

Haçlıların Kubbetu’s-Sahra Mescidi’ni de kiliseye dönüştürdüklerini ve içinde domuz kestiklerini söyleyen Şeyh Raid Salah, buna rağmen Mescid-i Aksa’nın Mescid-i Aksa olarak kaldığını ve gerçeğin değişmediğini ifade etti.
 

Fanatik “Tapınak Dağı’na Dönüş” Cemaati, Pazartesi günü başlayacak Pesah Bayramı’nda Mescid-i Aksa’ya kurban sokmayı ve kesmeyi başarana 50 bin şikel ödül verileceğini açıkladı.

 Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar