HAMAS'TAN MÜZAKERE AÇIKLAMASI

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi ve Batı Şeria sorumlusu Zahir Cebbarin, işgal rejimiyle dolaylı müzakerelere kapıları kapatmadıklarını ve arabulucularla iletişim halinde olduklarını söyledi. 

Görüntülenme: 230 Tarih: 18 Nisan 2024 06:38
HAMAS'TAN MÜZAKERE AÇIKLAMASI

Hamas’ın herkesin taleplerine uygun koşullar ileri sürdüğünü belirten Cebbarin, savaşın sona ermesinin ve insani yardımların ulaşmasının, ablukanın kırılmasının ve yeniden imar faaliyetlerinin başlamasının uluslararası toplumun talebi haline geldiğini bildirdi.
 

Cebbarin, dün (17 Nisan Çarşamba) Arap Dünyası Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, esir takası anlaşması yapılabileceğine işaret ederek, Filistin direnişinin müzakerelerde makul bir yaklaşım ortaya koyduğunu ifade etti.
 

Müzakerelerde ilerleme sağlanamamasının sebebini işgal rejiminin siyasi krizde olmasına ve hükümet içindeki anlaşmazlıklara bağlayan Cebbarin, işgal rejimi heyetlerinin müzakerelere elleri boş geldiklerini ve makul öneriler sunamadıklarını söyledi.
 

Müzakerelere kapıyı kapatmayacaklarını açıklayan Cebbarin, Gazze Şeridi’nde esir tutulan İsraillilerin akıbetlerinin Netanyahu’nun iç politika hesaplarına bağlı olduğunu kaydetti.
 

Cebbarin, İsrailli esirlerin ailelerine seslenerek, çocuklarının hayatlarını kurtarmak için zamanın tükenmekte olduğunu ve Netanyahu’nun İsrailli esirleri öldürmek istediğini belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar