ANKARA VALİLİĞİ DÜNYA DİRENİŞ GÜNÜ VE AKSA TUFANI'NA DESTEK AMACIYLA DÜZENLENECEK BASIN AÇIKLAMASINA MÜSAADE ETMEDİ

Ankara Valiliği; Dünya Direniş Günü ve Aksa Tufanı’na Destek İnisiyatifi tarafından 28 Ocak Pazar günü saat 14:30’da Ankara Ulus Meydanında düzenleneceği duyurulan basın açıklamasına müsaade etmedi. 

Görüntülenme: 726 Tarih: 26 Ocak 2024 03:29
ANKARA VALİLİĞİ DÜNYA DİRENİŞ GÜNÜ VE AKSA TUFANI'NA DESTEK AMACIYLA DÜZENLENECEK BASIN AÇIKLAMASINA MÜSAADE ETMEDİ

İnisiyatif tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘Gazze’de siyonistlerin yaptığı katliamı lanetlemek, Aksa Tufanı’na destek vermek ve Dünya Direniş Günü’nde başta şehid General Kasım Süleymani olmak üzere şehid direniş erlerini yad etmek için 28 Ocak Pazar günü saat 14:30’da Ankara Ulus Meydanında düzenleyeceğimiz basın açıklamasına Ankara Valiliği tarafından müsaade edilmedi. 7 Ocak tarihinde yapacağımız basın açıklamasını Kirman'da yaşanan terör hadisesinden sonra valiliğin ricası ile ileri bir tarihe ertelemiştik. O gün bize yetkililer tarafından, 'valiliğin bu basın açıklamasına olumlu baktığı ve fakat güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelenmesini istediği' iletilmişti. Biz de, valiliğin bu ricasını iyi niyet çerçevesinde yerine getirmiştik. Geçen çarşamba günü de, 28 Ocak Pazar günü söz konusu basın açıklamasını düzenlemek için valiliğe yeni bir dilekçe verdik. Fakat Cuma günü öğleden sonra bize valilik yetkilileri bu basın açıklaması için izin çıkmadığını iletti. Arkasından da emniyet yetkilileri dilekçede adı bulunan şahısları arayarak valiliğin bu basın açıklamasının yapılmaması konusunda kesin talimatı olduğunu ve eğer buna rağmen Ulus Meydanına gelmemiz halinde bize müdahale etmek zorunda kalacaklarını ilettiler. Biz de bunun üzerine tertip heyeti ve kanaat önderleriyle yaptığımız istişare sonucunda herhangi bir nahoş duruma sebebiyet vermemek için basın açıklamasını iptal ettiğimizi üzülerek ilan ediyoruz. Valiliğin talebi üzerine dilekçemize eklediğimiz basın açıklaması metnini kamuoyuyla paylaşıyoruz.’

DÜNYA DİRENİŞ GÜNÜ VE AKSA TUFANI’NA DESTEK İNİSİYATİFİ

ANKARA 28 OCAK 2024 BASIN AÇIKLAMASI
Şehitlerin Rabbi Olan Yüce Allah’ın Adıyla! 
‘Allah yolunda öldürülenlere ‘’ölüler’’ demeyin; onlar diridir, fakat siz fark etmiyorsunuz.’ (Bakara Suresi 154. Ayet)
Aziz Halkımız ve Değerli Basın Mensupları!
Ülkemiz, Batı Asya bölgesi ve hatta Dünya çok kritik bir dönemden geçmektedir. Mescid-i Aksa ve Kudüs eksenli bu gelişmelerde Büyük Şeytan Amerika ve siyonist İsrail'in maşaları bazen Mehmetçikleri, bazen Kirman'da olduğu gibi onlarca masum sivili veya doğrudan kendileri Salih Aruri gibi direniş erlerini ya da siyonist ve emperyalist projeleri bölgemizde akamete uğratan İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu generallerini hedef almaktadır. Bu Şer Cephesi ne yaparsa yapsın biz inanıyoruz ki, eninde sonunda galip gelecek olan Direniş Cephesi'dir. 
HAMAS’ın öncülüğünde Filistin direnişinin başlatmış olduğu Aksa Tufanı Harekatının ardından büyük şeytan ABD ve tüm batılı ülkelerin verdiği sınırsız destek ile siyonist israil yaklaşık dört aydır Gazzeli kardeşlerimizin üzerine vahşice bomba yağdırmaktadır. Şehitlerin sayısı otuz bini aşmıştır. 
Buna karşılık da Filistin Direnişi Gazze’de siyonist düşmana karşı büyük bir destan yazmaktadır. Bugün biz burada bu destanın yazılmasında büyük emeği olan bir komutanın ruhuna Filistin halkı ve İslam ümmeti adına minnettarlığımızı ifade edeceğiz.  
Bilindiği gibi dört sene önce 3 Ocak 2020 gecesi, katil ABD'nin SİHA’ları Bağdat havaalanı yolunda, siyonistlerin, Amerikalıların ve tekfircilerin korkulu rüyası olan Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin ve Haşdi Şabi başkan yardımcısı Ebu Mehdi El Mühendis'in de içinde bulunduğu araçlara füzelerle saldırarak bu aziz komutanlarla birlikte 8 mücahidi şehit etti. Terörist Pentagon'un yaptığı resmi açıklamaya göre, bu vahşi saldırının emrini katil Trump bizzat kendisi verdi. Trump’a bu katliamda siyonist Netanyahu ve satılmış Arap krallıkları destek verdi. 
Bu vahşi saldırıda ABD’nin SİHA’ları arasındaki koordine Almanya’daki NATO/ABD askeri üssü Ramstein’den sağlandı. Şehitlerin intikamı büyük Şeytan ABD'den, katil Trump'tan, Siyonist İsrail’den ve Suudi Amerika’dan mutlaka alınacaktır. Büyük Kudüs Ordusu, Mescidi Aksa'yı çok yakında mutlaka özgürlüğüne kavuşturacaktır biiznillah. 
İşgalci ABD askerleri Batı Asya’dan çok yakında defolup gidecektir. Bu topraklarda işgalcilere yer yoktur. Direniş Cephesi eninde sonunda galip gelecektir.  İslam ümmetinin Hz. Hamza misali bir şehit daha kazanarak, General Kasım Süleymani gibi aziz bir evladını hak yolunda kurban sunduğu bugün, DÜNYA DİRENİŞ GÜNÜ olarak ilan edildi. Hacı Kasım Süleymani’nin mektebi güçlenerek yoluna devam ediyor.  
Onun ardından Filistin’de “Kudüs’ün Kılıcı”, “Meydanların Birliği” ve ‘’Aksa Tufanı’’ savaşları yaşandı. Yüzyılın anlaşması adlı şer plan bozuldu. 

Bugün ise, katil Netanyahu’nun kabinesi Gazze’de işlediği soykırımla bu rejimin sonunu hızlandırmaktadır. Kıymetli Halkımız ve Değerleri Basın Mensupları! 
Peki! Büyük Şeytan ABD, Siyonist İsrail ve bölgedeki satılık Arap krallıkları neden Kasım Süleymani’yi hedef almıştı? Çünkü şehit Süleymani ve arkadaşları siyonistlerin ve emperyalistlerin Lübnan’daki, Gazze’deki, Irak’taki, Suriye’deki, Bosna’daki ve diğer İslam beldelerindeki uğursuz planlarını bozmuştu. Onların çanlarına ot tıkamıştı.
Hatta şehit Süleymani, 15 Temmuz Fetöcü hain darbe girişiminin akamete uğratılmasında Türkiye’ye yardım etmişti. Yine O,  Genelkurmay istihbarat dairesi eski başkanının ifade ettiği gibi, Irak’ta bölücü terör örgütüyle ve IŞİD’le mücadelede ülkemize istihbarat desteği veren isimdi. ABD’nin operasyon yaptığı her ülkede Şehit Süleymani onların karşısına dikilmiştir. 
O, büyük Şeytan ABD’nin desteklediği tekfirci IŞİD’lilerin tüm hain planlarını bozmuştu. Şehit Süleymani, Lübnan ve Gazze’ye kornet füzeleri başta olmak üzere ihtiyaç duyulan silahları ulaştırıp Filistinli ve Lübnanlı mücahitlere eğitim verdirerek korsan İsrail’in hevesini kursağında bırakmıştı.  
Kudüs gücü komutanı Şehid Kasım Süleymani ümmetimizin siyonizme ve küresel müstekbirlere karşı mücadelesinde yetiştirdiği emsalsiz bir şahsiyetti. Bütün ömrü cihad siperlerinde, hususen Filistin ve Mescid-i Aksa’nın savunulmasında geçen, Allah’tan başka hiçbir güçten korkmayan, zillete boyun eğmeyen bir mücahiddi. O, İslam ümmetinin kahramanıydı. Onun içindir ki, Süleymani’nin şehadetiyle acıların en büyüğüne gark olanların başında izzetli Filistin halkı gelmektedir. 
Hamas lideri İsmail Heniyye, şehit general Süleymani'yi şu veciz cümle ile tanımlamaktadır: 'Kasım Süleymani Kudüs şehididir. O ömrünü Filistin direnişine adadı.'
General Süleymani ve Hizbullah’ın şehit komutanı İmad Muğniye Gazze’de siyonist düşmanın korkulu rüyası olan tünellerin mimarlarıdır. Aynı zamanda uzun ve kısa menzilli füzeler, İHA’lar ve SİHA’lar Kasım Süleymani’nin, İmad Muğniye’nin ve Seyyid Hasan Nasrallah’ın üstün gayretleri sonucu Gazze’ye sokulmuştur. Hatta şu anda bu silahların Gazze’de bizzat direniş grupları tarafından üretilmesi, Şehit Süleymani tarafından organize edilmiştir.
Kudüs ve Mescidi Aksa davası onun pak yüreğinde sönmeyen bir kordu. O, yaptığı bir konuşmada, bugün Batı Asya’da ve Dünya’da gelişen tüm siyasi olayların Mescidi Aksa eksenli olduğunu vurguluyordu. Mescidi Aksa’ya sahip olmanın Dünya’ya sahip olmak anlamı taşıdığını çok iyi biliyordu. İnancından kaynaklanan siyasi basireti, onu bir an bile olsun Kudüs (Filistin) davasından ayıramadı.  

Aziz Vatandaşlarımız! 
Bizim en büyük düşmanımız büyük şeytan Amerika ve gasıp Siyonist İsrail rejimidir. Düşmanların kirli oyunlarına, tuzak ve komplolarına düşmeden her vesileyle ümmet olarak birbirimizle ellerimizi birleştirmeli, kardeşliğimizi ve vahdetimizi güçlendirmeliyiz. 
Biz biriz, ümmetiz ve kardeşiz. Büyük şeytan Amerika’nın karşısında Ümmet olarak ayakta duracak, ümmet olarak direnecek ve ümmet olarak kazanacağız. Allah’ın izniyle pek yakında ümmet olarak özgür Kudüs’ümüze ulaşacağız… 
Bu vesileyle bu DÜNYA DİRENİŞ  GÜNÜNDE Rabbimize şöyle söz veriyoruz: Ya Rab! İslam’ın ve Müslümanların en azgın düşmanı büyük şeytan Amerika’nın İslam dünyasındaki varlığına son vermek için sürdürülen her mücadelenin yanında duracak, bütün varlığımızla şehidlerimizin mirasına ve direniş cephesine sadık kalacağız. 
Muhterem Halkımız ve Kıymetli Basın Mensupları!
Kürecik ve İncirlik başta olmak üzere ülkemizdeki tüm ABD/NATO üsleri Anadolu’nun bağrına bir hançer gibi saplanmıştır. Bir atasözümüzde de çok veciz şekilde ifade edildiği gibi; ‘Hırsız evde ise kapı kilit tutmaz.’ Bu üsler ülkemizde olduğu sürece ne biz ne de İslam dünyası güvende olmaz. İşte bugün Kürecik ve İncirlik üsleri Aksa Tufanı Savaşında siyonist İsrail’e destek sağlamaktadır.   
Kıymetli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız!
54. Hükümetin başbakanı rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın buyurduğu gibi artık Anadolu’dan, ‘Bana ne Amerika’dan’ feryadı yükselmelidir. Milletimiz ABD ile stratejik ortaklığa son verilmesini ve ABD/NATO üslerinin kapanmasını istemektedir. 
Ayrıca milletimiz; Azerbaycan’dan Bakü-Ceyhan boru hattı üzerinden ve Kuzey Irak’tan limanlarımıza gelen petrolün siyonist İsrail’e sevkiyatının bir an önce durdurulmasını, İncirlik üssünün derhal kapatılmasını, Antalya, Mersin ve İskenderun limanlarından işgalci İsrail’e gıda ve meyve-sebze ihracatının durdurulmasını istemektedir. 
Biz, bu ticaretin bir an önce durdurulmasını talep ediyoruz. Hükümet için artık icraata geçme vaktidir. Türkiye Yemen ve Malezya’yı örnek almalıdır. Siyonist İsrail ile ticarete devam etmek, Kürecik ve İncirlik’i kapatmamak Filistin davasına ihanet etmek demektir.  
Gazze, Batı Şeria, Kudüs ve Güney Lübnan’da siyonist saldırılara karşı şanlı bir direniş gösteren Hamas’ı, Kassam Tugayları’nı, İslami Cihad’ı, Kudüs Tugayları’nı, Hizbullah’ı, Gazze direnişine destek veren Yemen Ensarullahı’nı ve Irak İslami Direniş güçlerini selamlıyoruz. Yemen'i acımasızca bombalayan ABD, İngiltere, Avustralya,  Hollanda, Kanada ve Bahreyn'i lanetliyoruz. Gazze'yi yalnız bırakmayan Yemen'i biz de yalnız bırakmayacağız inşallah. Hiç şüphesiz Direniş Cephesi er ya da geç zafere ulaşacak ve Şer Cephesi yenilecektir. Milletimizden madden ve manen Filistin direnişine olan desteğini devam ettirmesini ve meydanları terk etmemesini talep ediyoruz. Hükümetten de siyonist İsrail ile yaptığı anlaşmaları bir an önce iptal etmesini ve bu ihanete son vermesini istiyoruz. 
DÜNYA DİRENİŞ GÜNÜ İNİSİYATİFİ

Yorumlar