HAMAS'TAN TAZİYE MESAJI

 

Görüntülenme: 87 Tarih: 22 Mayıs 2023 11:00
HAMAS'TAN TAZİYE MESAJI

İslami Direniş Hareketi (Hamas) bugün (22 Mayıs Pazartesi) sabah Nablus'a bağlı Balata Mülteci Kampı'nda üç Filistinli gencin işgal güçleri tarafından şehit edilmesi münasebetiyle bir taziye mesajı yayınlayarak, siyonist işgal rejimiyle hesaplarını açık tuttuklarını, şehitlerin intikamının da mutlaka alınacağını dile getirdi. Hamas mesajında siyonist işgal güçlerinin Balata Mülteci Kampı'na düzenlediği baskının Filistin halkının mukaddes mekanlarını kurtarma konusunda zafer kazanmasının önüne geçemeyeceğini dile getirdi. 

Hamas yayınladığı mesajda Balata Mülteci Kampı'na bugün geceden düzenlenen baskında şehit edilen Filistinli gençlere Yüce Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilerken, siyonist işgalcilerin bu vahşi saldırılarının Filistin halkının maneviyatını yıpratamayacağını, bu halkın Mescidi Aksa'yı ve diğer mukaddes mekanları işgalci kirinden kurtarmak için bütün gücüyle mücadeleye devam edeceğini vurguladı. 

Hamas açıklamasında ayrıca dün akşam saatlerinde Huvvare kasabasında bir işgalci askerin yaralanmasına sebep olan araçlı saldırı eylemini de tebrik ettiğini dile getirerek, işgalcilerin saldırılarının artmasının karşıt mücadele ve eylemlerin de artmasına sebep olacağına dikkat çekti. 

Siyonist işgal güçlerinin bugün sabahın erken saatlerinde Balata Mülteci Kampı'na düzenledikleri baskında 30 yaşındaki Fethi Cihad Abdüsselam Rezak, 24 yaşındaki Abdullah Yusuf Muhammed Ebu Hamdan ve 32 yaşındaki Muhammed Bilal Muhammed Zeytun şehit edilmiş, 6 kişi de yaralanmıştı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu bildirildi. 

İşgalciler baskın sırasında evlere girip eşyalara büyük çapta zarar vererek geniş çaplı aramalar yaptılar. İşgalcilerin baskın sırasında 3 evi de havaya uçurdukları bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar