İSLAMİ CİHAD'TAN MESCİD-İ AKSA UYARISI

İslami Cihat hareketinin siyasi ofisinin bir üyesi, Siyonist liderleri Mescid-i Aksa'da yaşananların bir din savaşının alevlenmesine yol açacağı ve işgalcilerin bununla başa çıkamayacağı konusunda uyardı. 

Görüntülenme: 605 Tarih: 22 Mayıs 2023 03:38
İSLAMİ CİHAD'TAN MESCİD-İ AKSA UYARISI

Bilindiği üzere Pazar sabahı Siyonist İsrail rejiminin sözde güvenlik bakanı "Itmar Ben Guer" liderliğindeki düzinelerce Siyonist yerleşimci, işgalci rejim polisinin güçlü desteğiyle El-Maghraba Kapısı'ndan Mescid-i Aksa'ya saldırdı.

Filistin İslami Cihat Hareketi siyasi ofisinin bir üyesi olan "Ahmed el-Mudallil", Siyonist liderleri Kudüs ve Mescid-i Aksa'da fitne konusunda uyarırken, özgür insanları ve genel halkı Mescid-i Aksa'yı korumak ve savunmak için harekete geçmeye davet etti.

El-Mudallil, "Aşırılık yanlısı Ben Ghair'in yüzlerce askerin desteğiyle Mescid-i Aksa'ya girmesi, işgalci rejimin bu caminin bodrum katında buluşması, durumu daha da gerginleştireceği ve diğer cephelerin hareketlerini hızlandıracağını belirtti.
Bilindiği üzere Siyonistler, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını yoğunlaştırarak, bu caminin zamansal ve mekansal olarak bölünmesine bir zemin sağlamaya çalışıyorlar.

parstoday

Yorumlar