ŞEYH MUHAMMED ED-DEDO'DAN İSLAM ÜMMETİNE FİLİSTİN ÇAĞRISI

Moritanya’daki Alim Yetiştirme Merkezi Başkanı Şeyh Muhammed El-Hasen Veled Ed-Dedo, İslam ümmetini Mescid-i Aksa’ya ve Filistin’deki murabıtlara destek olmaya davet etti. 

Görüntülenme: 152 Tarih: 18 Mayıs 2023 12:55
ŞEYH MUHAMMED ED-DEDO'DAN İSLAM ÜMMETİNE FİLİSTİN ÇAĞRISI

Şeyh Ed-Dedo, Ümmetin Alimleri Buluşması’nda yayınlanan konuşmasında, Mescid-i Aksa’ya desteğin ve işgalcilerin Bayrak Yürüyüşü provokasyonunu engellemenin farz olduğunu söyleyerek, Mescid-i Aksa’ya desteğin ümmetin tamamının üzerine düşen bir görev olduğunu belirtti.
 

Ed-Dedo, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin takip ettiği konuşmasında herkesin Mescid-i Aksa’yı hedef alan komplolara karşı koyması gerektiğini ifade etti.
 

Gazze Şeridi’nde ve Batı Şeria’daki murabıtlara destek olma çağrısında bulunan Ed-Dedo, işgalcilerin planlarının bozulması için çaba sarf edilmesini istedi.
 

Fanatik Yahudi cemaatleri ve Yahudi yerleşimciler, Kudüs’te bugün (18 Mayıs Perşembe) Bayrak Yürüyüşü adlı etkinliklerini gerçekleştirmeye hazırlanırlarken, Kudüslü önde gelen şahsiyetler de Filistinlilere Mescid-i Aksa’da nöbet tutma çağrıları yapıyor.
 

İşgal askeri ve polisinin himayesinde her yıl düzenlenen yürüyüşe katılan Yahudi yerleşimciler ellerinde işgal rejimi bayraklarıyla Eski Belde semtinde dolaşarak dans ediyor ve kışkırtıcı tavırlar sergiliyorlar.
 

Bu yılki yürüyüşe Itamar Ben-Gvir başta olmak üzere Netanyahu hükümetinden bazı bakanların da katılması bekleniyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar