SİYONİST İŞGALCİLER MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

Fanatik Yahudi cemaatleri Kudüs’te bugün (18 Mayıs Perşembe) gerçekleştirecekleri “Bayrak Yürüyüşü” provokasyonuna hazırlanırken Yahudi yerleşimciler de bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. 

Görüntülenme: 146 Tarih: 18 Mayıs 2023 11:03
SİYONİST İŞGALCİLER MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN DÜZENLEDİ

İşgal hükümetindeki fanatik bakanlar işgalcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ederken, sözde heykel örgütlerinin gruplar halinde gerçekleştirilen bugünkü baskına 5000 kişinin katılmasını sağlamaya çalıştıkları, fanatik Yahudi bakan Itamar Ben-Gvir’in eşinin yanında işgal hükümeti En-Nakab ve El-Celil Bakanı Yitzhak Wasserlauf’un da baskına katıldığı kaydedildi.
 

Mescid-i Aksa’ya bu sabah baskın düzenleyen gruplardan birine eski milletvekili fanatik Yahudi haham Yehuda Glick’in liderlik ettiği, işgal polisinin baskına katılan yerleşimcileri korumak için Mescid-i Aksa’nın kapılarında ve avlusunda geniş önlemler aldığı, Kıble Mescidi’ndeki murabıtları Mescid-i Aksa dışına çıkardığı belirtildi.

Bu arada, işgal güçlerinin Kudüs’te gerçekleştirilecek Bayrak Yürüyüşü öncesi aldığı önlemlerle kenti adeta askeri kışlaya dönüştürdüğü ifade edildi.
 

İşgal güçlerinin Bayrak Yürüyüşü provokasyonunun güvenliğini sağlama gerekçesiyle Kudüs’e 3 bin asker gönderdiği öğrenilirken, Filistinli ve İslami çevrelerin de Kudüs’ün çeşitli bölgelerinden ve diğer Filistin kentlerinden Mescid-i Aksa’ya giderek nöbet tutma ve Filistin bayrakları taşıma çağrılarında bulundukları bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar