FİLİSTİNLİ DİRENİŞ GRUPLARINDAN MESCİD-İ AKSA ÇAĞRISI

Filistinli direniş grupları, işgalcilerin Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin direniş eylemlerini tırmandırmayı ve kirli planlarını geniş çaplı halk hareketiyle bozmayı gerektirdiğini söyledi. 

Görüntülenme: 611 Tarih: 18 Mayıs 2023 14:37
FİLİSTİNLİ DİRENİŞ GRUPLARINDAN MESCİD-İ AKSA ÇAĞRISI

Direniş grupları, bugün (18 Mayıs Perşembe) konuyla ilgili yaptıkları ortak açıklamada, Kudüs’te düzenlenecek Bayrak Yürüyüşü’nün işgalcilerin çaresizce kenti tamamen kontrolleri altına alma çabalarının bir parçası olduğunu ifade etti.
 

İşgalcilerin Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı hedef alarak Filistinlilerin tamamına ateş açtıkları belirtilen açıklamada, işgal güçlerinin tüm engellemelerine rağmen Mescid-i Aksa’ya ulaşmayı başararak baskınlara karşı nöbet tutan ve Mescid-i Aksa’nın İslami kimliğini koruyan murabıtlara övgüde bulunuldu.
 

Direniş grupları, 1948’de işgal edilen topraklar ile Batı Şeria ve Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin işgal rejiminin yüzüne patlamayı bekleyen saatli bir bomba gibi olduklarını belirtti.
 

Bu arada, bugün sabah saatlerinden bu yana yaklaşık 1000 Yahudi yerleşimcinin işgal güçlerinin himayesinde ve gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği, işgal güçlerinin ve fanatik Yahudi örgütlerinin de Kudüs’te ikindi üzeri düzenlenecek Bayrak Yürüyüşü provokasyonu için hazırlıklarını tamamladıkları kaydedildi.
 

Doğu Kudüs’ün işgali münasebetiyle her yıl düzenlenen Bayrak Yürüyüşü’ne katılacak Yahudi yerleşimcilerin ellerinde işgal rejimi bayraklarıyla Babu’l-Amud bölgesinden ve Eski Belde’den geçerek Burak (Ağlama Duvarı) Alanı’na kadar yürüyecekleri bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar