KUDÜS TUGAYLARI KOMUTANLARINDAN İYAD EL HASENİ ŞEHİT OLDU

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin Askeri Konseyi üyesi ve operasyon birliği sorumlusu İyad El-Haseni’nin işgal ordusunun dün (12 Mayıs Cuma) öğleden sonra Gazze’ye düzenlediği saldırıda şehit düştüğü bildirildi. 

Görüntülenme: 535 Tarih: 13 Mayıs 2023 19:22
KUDÜS TUGAYLARI KOMUTANLARINDAN İYAD EL HASENİ ŞEHİT OLDU

Şehit komutan İyad El-Haseni’nin 1995 yılındaki Beit Lid eylemi ile o dönemdeki ve İkinci İntifada sırasındaki eylemler dâhil eşsiz bir direniş geçmişine sahip olduğu, İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin kuruluşunda yer aldığı ve hareketin askeri gücünün gelişmesi için çalıştığı ifade edildi.
 

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri dün ikindi vakti işgal ordusuna ait savaş uçaklarının Gazze kent merkezindeki En-Nasr Mahallesi’nde bir apartman dairesine saldırı düzenlediğini söyledi.
 

Muhabirimiz saldırı sonrası dairede yangın çıktığını, sağlık ekiplerinin daireden iki şehidin cesetleri ile yaralıları çıkardığını belirtti.
 

Filistin Sağlık Bakanlığı da Gazze kentinin batısındaki bir daireye düzenlenen saldırının ardından Eş-Şifa Hastanesi’ne iki şehidin naaşları ile 5 yaralının getirildiğini açıkladı.
 

İşgal ordusunun Salı gününden bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 4’ü kadın ve 6’sı çocuk 33 kişinin şehit olduğu, şehitlerden 5’inin Kudüs Müfrezeleri komutanları olduğu, saldırılarda ayrıca 32’si çocuk ve 17’si kadın 106 kişinin yaralandığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar