KASSAM TUGAYLARI ŞEHİTLERİ HAKK'A UĞURLANDI

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi şehitler Hamza Haryuş ve Samir Eş-Şafii bugün (6 Mayıs Cumartesi) öğle namazından sonra çok sayıda kişinin katıldığı kalabalık bir cenaze töreniyle Tulkerem’de toprağa verildi. 

Görüntülenme: 125 Tarih: 07 Mayıs 2023 11:08
KASSAM TUGAYLARI ŞEHİTLERİ HAKK'A UĞURLANDI

Cenaze törenine katılanlar Filistin direnişi ve İzzeddin El-Kassam Tugayları Başkomutanı Muhammed Ed-Dayf lehine sloganlar attı, şehitlerin intikamının işgalcilerden alınmasını ve işgal sona erinceye kadar direnişin devam etmesini istedi.
 

Şehit gençlerin naaşları toprağa verilmeden önce sloganlar eşliğinde Tulkerem caddelerinde dolaştırıldı.
 

İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi Hamza Haryuş ve Samir Eş-Şafii, işgal güçleri özel kuvvetlerinin bu sabah Tulkerem’deki Eş-Şeyh Mahallesi’ne sızarak düzenlediği baskın sırasında işgal askerleriyle girdikleri çatışmada şehit düştüler.
 

İşgal güçlerinin çatışmalar sırasında yaralanan gençlere ilk yardımda bulunulmaması için ambulansların bölgeye ulaşmasını engellediği ve gençleri kan kaybından ölüme terk ettiği ifade edildi.
 

Baskın sırasında işgal güçleri keskin nişancılarının bölgedeki bazı evlerin çatılarına çıkarak mevzilendikleri kaydedildi.
 

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım işgal güçlerinin bu sabah Tulkerem’de işlediği cinayetin karşılıksız kalmayacağını söyledi.
 

Filistin halkının ve direnişinin işgal güçlerinin cinayetine misillemede bulunacağını belirten Kasım, işgal hükümetinin benimsediği Nazi politikasıyla bölgede patlamaya yol açmakta kararlı göründüğüne işaret etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar