100 KASSAM TUGAYLARI MÜCAHİDİ DAHA HAFIZ OLDU

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi 100 mücahit daha Kur’an-ı Kerim’i ezberden okuyarak hazıf oldu. 

Görüntülenme: 821 Tarih: 19 Nisan 2023 14:03
100 KASSAM TUGAYLARI MÜCAHİDİ DAHA HAFIZ OLDU

El-Kassam Tugayları’nın resmi internet sitesinde yayınlanan videoda, hafızlar için düzenlenen mezuniyet programın “Kur’an Askerleri Öncü Süvariler” projesi kapsamında gerçekleştirildiği belirtildi.
 

Videoda ayrıca El-Kassam Tugayları’nın çeşitli birimlerinde görevli 100 mücahidin mezuniyet töreninde Kur’an-ı Kerim’i ezbere hatmetmelerinin ardından ödüllendirildikleri ifade edildi.
 

“Kur’an Askerleri Öncü Süvariler” projesinin İzzeddin El-Kassam Tugayları Seferberlik ve Yönlendirme Dairesi tarafından mücahitlerin imanlarını güçlendirmek ve Mescid-i Aksa’nın ancak Kur’an ile özgürlüğüne kavuşturulabileceği inancıyla başlatıldığı kaydedildi.
 

Videoda, El-Kassam Tugayları Hafızlar Tugayı üyelerinin Gazze Şeridi’ndeki bir alanda askeri kıyafetleriyle ve yanlarında silahları olduğu halde Kur’an okudukları görüldü.
 

İzzeddin El-Kassam Tugayları saha komutanı, “Filistin ancak Kur’an’la kurtulur. Gelin, Allah’ın bereketiyle Kur’an’ı yüzünden değil ezberden okuyalım. Savaş alanındaki mü’minleri sevindirelim” dedi.
 

Videoda ayrıca hafızlıklarını tamamlayan El-Kassam Tugayları mücahitlerinin Kur’an-ı Kerim tilavetlerinden örneklere yer verildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar