BATI ŞERİA'DA ORTAK OPERASYON ODASI KURULDU; CENİN İKİNCİ GAZZE Mİ OLACAK?

 

Görüntülenme: 4667 Tarih: 17 Eylul 2021 03:05
BATI ŞERİA'DA ORTAK OPERASYON ODASI KURULDU; CENİN İKİNCİ GAZZE Mİ OLACAK?

Direniş grupları, Siyonist rejimin muhtemel her saldırısına karşı koyabilmek için Cenin'de ortak bir operasyon odası kurulduğunu duyurdu.

Bu operasyon odası ilk defa Fetih, HAMAS ve Filistin İslami Cihad hareketlerinin askeri kanatlarının katılımıyla kuruldu. Operasyon odasının bildirisinde yer alan açıklamalar şöyle: Esirlere saldırının devam etmesi halinde cehennemin kapılarını işgalci rejimin yüzüne açar, esirleri savunmak için genel bir seferberlik ilan ederiz.

Bu odanın içindeki kaynaklardan biri El Akhbar gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Siyonist rejim ordusuyla savaş kesindir ve Direniş bunun için hazırlanıyor. Görevi; Siyonist rejim ordusunun hareketlerini, arama noktalarının durumunu ve Cenin etrafında kurulan karargahları izlemek olan bir gözlem birimi kuruldu. Birim, aynı zamanda Siyonist asker taşıdığından şüphelenilen sivil araçları ve rejimin sivil güçlerini de gözlem altında tutuyor.

Mezkur kaynak açıklamalarına şunları da ekledi: "Gece Şaşırtması" biriminin görevi de otomobil lastiklerini yakmak, taş ve molotof kokteyli atarak işgalcilerle yakından mücadele etmektir.

kudusgunu.com

Yorumlar