İSLAMİ CİHAD HAREKETİ ÜYESİ MUHAMMED EL HİNDİ'DEN BAHREYN AÇIKLAMASI

 

Görüntülenme: 3682 Tarih: 13 Eylul 2020 03:46
İSLAMİ CİHAD HAREKETİ ÜYESİ MUHAMMED EL HİNDİ'DEN BAHREYN AÇIKLAMASI

Filistin İslami Cihad Hareketi siyasi birim sorumlusu, düşman İsrail ile ilişkileri normalleştiren rejimlerin bölgedeki çatışma denkleminde hiçbir etkisinin olmadığını vurguladı.

Qodsna'nın Filistin El Yevm haber ajansından naklettiği habere göre, Muhammed El Hindi Bahreyn rejimi ile işgalci İsrail arasındaki rezil anlaşmaya tepki göstererek şunları söyledi: Bahreyn krallığı göçmen işçilerin transit havalimanı olma özelliğinden başka bir şey değildir. Fakat Filistin davası İslam ümmetinin ve ezcümle aziz Bahreyn halkının vicdanında bakidir.

El Hindi, The Strain dizisine atıfta bulunarak başkanlık seçimi arifesinde Amerikalı patronlarına hizmet eden Arap krallarına şöyle seslendi: Önemli olan konu şu ki bu krallıkların uluslararası meşruiyet kazanma hayallerini bir kenara bırakalım ve Filistin'in ve ümmetin düşmanıyla mücadele için Filistin'in ilkeleri etrafında birleşelim.

İslam milletleri ezcümle Bahreyn milleti ki çoğunluğu Âl-i Halife'nin nameşru hakimiyetine ve egemenliğine muhaliftirler, rejimin İsrail'le ilişkileri normalleştirmesini ve Filistin milletinin değerlerine ve Kudüs'e yapılan bu ihaneti kınadılar.

kudusgunu.com

Yorumlar