ANTALYA’DA DÜNYA KUDÜS GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENDİ (VİDEO-FOTO)

 

Görüntülenme: 1447 Tarih: 22 Mayıs 2020 06:47
ANTALYA’DA DÜNYA KUDÜS GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENDİ (VİDEO-FOTO)

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle Antalya Ehli Beyt İlim ve Kültür Derneği tarafından Kapalı Yol Attalos Heykeli önünde pandemi kurallarına uyularak basın açıklaması düzenlendi.

Kudüs şehitlerinin dövizlerinin taşındığı ve Kahrolsun İsrail-Yaşasın Filistin sloganlarının atıldığı basın açıklamasını dernek başkanı Fazıl Necip Gülen okudu.

Katil Trump ve Netanyahu’nun ilan ettiği Yüzyılın Anlaşması adlı şer plana itirazın dile getirildiği basın açıklamasının tam metni şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim
Değerli Basın Mensupları ve Aziz Vatandaşlarımız!
Yüce Allah’ın selam, rahmet ve bereketi üzerinize olsun!
Bilindiği gibi Dünya Kudüs Günü, 1979’dan bu yana tüm dünyada Müslümanlar ve özgür ruhlu insanlar tarafından yürüyüşler, basın açıklamaları ve salon toplantılarıyla ihya edilmektedir. Bu yıl malum virüs nedeniyle ülkemizdeki pandemi tedbirlerine uymak için sınırlı sayıda kardeşimizle birlikte Mescidi Aksa’mıza ve Kudüs’ümüze sahip çıktığımızı göstermek için burada biraraya geldik.
Dünya Kudüs Günü’nün bu sene Nekbe yani Büyük Felaket Günü ile aynı tarihlere denk gelmesi de bizler açısından çok önemlidir.
Hiç şüphesiz Dünya Kudüs Günü, İslam’ın Günü’dür.
Dünya Kudüs Günü, İslam’ın diriliş ve direniş günüdür!
Kudüs Günü, Filistin davasının unutturulmasını önlemek için rahmetli İmam Humeyni tarafından 1979 Ağustos'unda ilan edilmiştir.
Kudüs Günü, İslam ümmetinin damarlarına direniş kanının pompalandığı ve Kudüs’ümüzün sadece direnişle kurtulabileceğinin ilan edildiği gündür.
Savaşlar, katliamlar, doğal afetler ve maneviyat erozyonuyla boğuşan coğrafyamızın hiç şüphesiz en sancılı ve kırılgan noktası, Filistin coğrafyası ve tabi ki Kudüs’ümüzdür! Sözde ‘Arap Baharı’ ile Müslümanların ve dünyadaki tüm özgürlük taraftarı insanların gündeminde geri sıralara düşürülen Filistin ve Kudüs meselesi, bugün geldiğimiz noktada yeniden insanlığın ilk ve en önemli gündem maddesi haline gelmek üzeredir ve gelmek zorundadır.
 ABD’nin aklı noksan ve kumarbaz başkanı Trump’ın Yüzyılın İhanet Anlaşması çerçevesinde fütursuzca bir kararla büyükelçiliklerini Kudüs’e taşıması, Suriye toprağı olan Golan’ı Siyonist İsrail’e peşkeş çekmesi, on yıldan fazladır devam eden Gazze’ye yönelik Siyonist ablukanın artık dayanılmaz bir hal alması, Mescidi Aksa’ya yönelik ihlallerin artması, Hizbullah’ın Almanya’da terörist örgütler listesine alınması, IŞİD’İ Irak’ta yeniden canlandırma girişimleri, Suriye’ye saldırma, Lübnan ve Irak’ta halk gösterilerini kışkırtma, Yüzyılın Anlaşması’nın önündeki en büyük engellerden biri olan Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’yi 3 Ocak’ta Irak’ta Haşdi Şabi komutanı Ebu Mehdi El Mühendis ile birlikte kalleşçe şehit etme ve şimdi de tüm dünyanın gözlerinin içine baka baka Netanyahu-Gantz ikilisinin desteğiyle Temmuz ayında Batı Şeria’nın bazı bölümlerini ve Ürdün Vadisini işgal etme planları Filistinlileri ve dünya Müslümanlarını patlama noktasına getirdi.
Batı Yaka’nın şu ana kadar %52’si Siyonist İsrail tarafından doğrudan işgal edilmiştir. 1967’den bu yana işgal edilen alanlarda BM’nin aldığı kararlar çiğnenerek, AB ve Rusya’nın itirazları görmezden gelinerek kanunsuz şekilde inşa edilen 150 yerleşkeye 670 bin Siyonist yerleştirilmiştir.
Yüzyılın Anlaşması adlı şom plandan cesaret alan Netanyahu, hükümet ortağı Gantz’ı da yanına alarak bir oldu-bitti ile Batı Şeria’nın diğer bölgelerini ve Ürdün Vadisini ilhak etmek istiyor.
Tabi ki bu işgal başta Batı Yaka olmak üzere tüm Filistin topraklarında yeni bir intifada dalgasını başlatacaktır.
Bu aşamada Türkiyeli Müslümanlar olarak bize düşen görev; bugünden başlayarak Haziran ve Temmuz ayları boyunca yapacağımız programlarda Batı Şeria ve Ürdün Vadisinin Siyonistlerce işgali konusunu gündemde tutmaktır.
Büyük Şeytan ABD’ye uşaklık eden Arap Krallıklarının Siyonist İsrail ile normalleşmeyi meşru gösteren adımlar attığı bu zaman diliminde emperyalizm ve Siyonizm ile mücadelenin tek yolunun ‘DİRENİŞ’ olduğunu kamuoyuna sürekli olarak hatırlatmak zorundayız.
 
  Ey Kudüs sevdalısı kardeşlerimiz!                                                                                    
54. Hükümetin Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Rahmetli Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın defalarca söylediği gibi, bölgemizde  Siyonizm’in uğursuz planlarına  kayıtsız kalmak, Kudüs’ün  ve  Filistin’in kurtarılması davasını diğer davaların önüne geçirmek ve İslam Birliğinin oluşması için çaba sarf etmemek  sadece işgalci Siyonistleri sevindirecektir.
Büyük Şeytan ABD, Siyonist İsrail, İngiltere ve onlara destek veren Suud, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır başta olmak üzere satılmış Arap krallıkları ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı altında Filistin direnişini tarih sahnesinden silmek, Gazze halkını açlığa ve sefalete mahkum etmek, Hamas’ı, Hizbullah’ı ve İslami Cihad’ı köşeye sıkıştırmak ve hatta yok etmek istemektedir.
Kardeşlerim,  Ey Filistin davasının dostları;
 
Kudüs hepimizin önünde bir imtihandır ve Kudüs’ü özgürleştirmek ancak Siyonizm’e, küresel kapitalizme ve emperyalizme karşı küresel İntifada’yı başlatmakla mümkündür.
Unutmayalım ki Dünya Kudüs Günü, sadece bir anma günü değildir. Bugün, Kudüs’teki direnişe destek olma, Filistin davasına, Gazze’ye, Hamas’a, Hizbullah’a ve İslami Cihad’a  sahip çıkma günüdür.
 
Kudüs’ün kurtuluşu ümmetin kurtuluşudur ve Kudüs, yeryüzünün tüm büyük ve küçük şeytanlarına karşı mazlumların direniş kardeşliğinde buluşmasıyla kurtulacaktır. Bizler, Siyonist işgal bitmeden, sürgündeki tüm Filistinliler evlerine dönmeden, küresel emperyalizm bölgemizden kovulmadan, bölge halklarını birbirine kırdırmaya çalışan batıl  düzenler  yıkılmadan, NATO ittifakları dağıtılmadan, Korsan İsrail’in güvenliğini sağlayan Kürecik NATO Radar Üssü sökülmeden, Amerikan üsleri kapatılmadan  Kudüs’ü özgürleşmiş saymayacağız.
 
İslam  Ümmetinin  birlik, kurtuluş ve esenliği ancak ve ancak etnik, ulusal ve mezhebi  çekişmelerden uzak durmakla  ve Kudüs gibi temel ve merkezi bir davada buluşmakla mümkündür.
 
Kudüs, bize izzetin teslimiyette değil direnişte olduğunu ispatlamıştır.  O halde Kudüs’e sahip çıkmak, böyle bir direniş bilincini diri tutmaktır.
Ayrıca Dünya Kudüs Günü’nün bu sene Korsan İsrail’in 10 kardeşimizi hunharca şehit ettiği Mavi Marmara katliamının yıldönümüne denk gelmesi bizler açısından çok manidar ve önemlidir.
Bizler, tüm İslam ülkelerinden Korsan İsrail ile olan ilişkilerini kesmelerini talep ediyoruz.
Bu cümleden olmak üzere hükümetten Mavi Marmara konusunda Katil İsrail’le yapılan zillet anlaşmasını ve Siyonist İsrail devletiyle yapılan gizli –açık tüm anlaşmaları iptal etmesini ve terör devleti İsrail ile başta siyasi, iktisadi, askeri ve istihbari olmak üzere  tüm ilişkilerin kesilmesini istiyoruz. Hem İsrail hem de Türkiye vatandaşı olan Yahudilerin İsrail’de askerlik yapmasına izin veren kanunun iptal edilmesini, Siyonist elçiliğin kapatılmasını, Siyonist İsrail’in güvenliğini sağlayan Malatya Kürecik NATO Üssü’ndeki radarın sökülmesini, Korsan İsrail’in Gazze’den çaldığı doğalgazın Türkiye üzerinden satılmasını öngören mutabakat zaptlarının ve anlaşmaların lağvedilmesini ve NATO’dan hemen çıkılmasını talep ediyoruz. Devlet yetkililerimizin de defalarca söylediği gibi Kudüs’ün tapusu bizim arşivlerimizde olduğuna göre hükümetten bunları talep etmek aziz milletimizin en doğal hakkıdır.
Rabbimiz!
 Tüm Müslümanları,  dünyadaki  tüm mazlum ve mustazaf halkları  arzına varis kıl, müstekbirlerin saltanatlarını bizim ellerimizle devir, zalimlerden intikamını bizlerin eliyle al. Hepimizi en kısa zamanda  özgür Kudüs’te ve  Mescid-i Aksa’da  buluştur.
 
Yaşasın özgür Kudüs!
 
Yaşasın Filistin!
 
Kahrolsun Amerika KAHROLSUN İSRAİL!

Görüntünün olası içeriği: Fethi Şikaki, ayakta ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

kudusgunu.com

Yorumlar