İşgal Rejimi Ağvar'da Geniş Çaplı Tatbikat Sürdürüyor

İşgal Rejimi Ağvar'da Geniş Çaplı Tatbikat Sürdürüyor

Siyonist işgal güçlerinin bu sıralarda Filistin'in Batı Yaka bölgesinde yer alan el-Ağvar mıntıkasında geniş çaplı askerî tatbikat gerçekleştirdikleri haber verildi.

Ağvar'ın kuzey bölgesinde gerçekleştirilen askerî tatbikata savaş uçaklarının da katıldığı ve işgal ordusundan üst düzey askerî yetkililer tarafından takip edildiği ifade edildi. Tatbikatı gözlemleyen Filistinlilerden el-Malih Meclisi Başkanı Arif Derağime yaptığı basın açıklamasında tatbikatta gerçek mermiler ve patlayıcılar kullanıldığını, uçakların aynen savaşlardaki gibi saldırı tarzı uçuşlar gerçekleştirdiklerini, helikopterlerin de böyle baskın denemesi tarzında inişler yaptıklarını dile getirdi.

Derağime açıklamasında tatbikatta gerçek malzemeler kullanılmasının bölgedeki arazilerde dolaşan köylüler, çobanlar, onların hayvanları ve tarım ürünleri açısından ciddi tehlike arz ettiğine dikkat çekti.

 

Anlaşıldığı kadarıyla siyonist işgal rejimi Gazze'de 51 gün sürdürdüğü, savunmasız sivil insanları katletme konusunda hiçbir sınır tanımadan katliam ve yıkım gerçekleştirdiği savaşa rağmen Filistin direnişi karşısında yenilgiyi ve direnişçilerin şartlarını kabul ettiği ateşkese razı olmak zorunda kalınca askerlerinin moral bulmasını sağlamak amacıyla kendi tarafının kazanacağı şekilde planlayacağı bir savaş oyunu oynama kararı verdi. 

fiem

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...